Czy w Bułgarii jest czysta woda?

Czy w Bułgarii jest czysta woda? Odpowiedź na to pytanie nie jest taka oczywista. Ponieważ najpierw należy ustalić, co to znaczy czysta woda. Nie będę teraz przytaczał definicji, ogólnie chodzi o to czy jak się wykąpiemy to nie zachorujemy na jakąś chorobę. Czyli ten parametr jest najważniejszy. Ale poszukując miejsca na wakacje czy tylko o niego chodzi? Czysta woda jest wielu jeziorach w Polsce, dna nie zobaczymy już przy głębokości 50 cm. Więc kolejnym parametrem znanym bardziej nurkom jest przejrzystość wody.

Czy w Bułgarii jest czysta woda ?
Piaszczysta plaża w Primorsku

Polskie wybrzeże Morza Bałtyckiego rozciąga się z wschodu na zachód. Bułgarskie natomiast z północy na południe. Udało mi się przejechać bułgarskie wybrzeże od granicy z Rumunią po granicę z Turcją. I jeżeli chodzi o przejrzystość wody to im bliżej granicy z Turcją tym było lepiej. Lepiej także pod kątem szerokości plaż i piaszczyści. Temperatura wody także jest wyższa. Ma to oczywisty związek z temperaturą powietrza która jest również wyższa na południowym wybrzeżu.

Zastanawiasz się lub jesteś zdecydowany na wyjazd do Bułgarii, gorąco polecam odwiedzenie Stambułu. Jesteś przekonany, że tam jest niebezpiecznie, to polecam wpis na ten temat kliknij link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *